Страницы

четверг, 29 октября 2020 г.

Мастер-класс по созданию книжной закладки-уголка

 

Еще один виртуальный мастер-класс для настоящих поттероманов J.  Присоединяйтесь  к созданию книжной закладки-уголка  по мотивам произведений о Гарри Поттере (предыдущую публикацию на данную тему можно посмотреть  здесь). 


 

Для создания нашей закладки-уголка  будут необходимы:

-двухстороння цветная бумага желтого, красного и черного цвета;

-клей, линейка, карандаш.

 


Ход работы

1. Для создания нашей книжной закладки вырежем из красной бумаги квадрат. Расположим его на нашей рабочей поверхности так, как показано на изображении. Сложим наш квадрат, чтобы получился треугольник.




2. Загнем углы нашего треугольника к середине, и вернем их в исходное положение – так мы наметили место будущего сгиба.





4. Верхний угол нашего треугольника загнем вниз так, как на изображении. Обратите внимание, что загибаем мы только верхний слой нашего двухстороннего треугольника.



5. Боковые стороны нашего треугольника загнем во внутрь – смотрим на изображение. У вас получится вот такой» кармашек».







Теперь украсим нашу закладку.

 Так как основные цвета факультета Гриффиндор – красный и золотой (в нашем случае – желтый), возьмем бумагу желтого цвета и нарежем несколько полосок шириной около 1 см. Приклеим их на нашу закладку. Отрежем лишнее.




На черной бумаге нарисуем и вырежем небольшие очки круглой формы (как у Гарри Поттера). Приклеим их на нашу закладку. Так же можно вырезать и приклеить шрам-молнию (отличительную особенность мальчика-волшебника), или же нарисовать его фломастером.




Наша закладка готова!

Кстати, таким же образом можно сделать книжные закладки в стилистике  других факультетов Хогвартса. Для этого просто возьмите бумагу другого цвета.

 

Для закладки Слизерина – зеленый и белый;

Для закладки Хаффлпаффа (Пуффендуй) – желтый и черный;

Для закладки Равенкло (Когтевран) – синий и белый.

 

До новых встреч!

 

среда, 28 октября 2020 г.

МК по созданию книжной закладки "Летучая мышь"

 




В преддверии праздника Хэллоуин мы подготовили для наших юных читателей мастер-класс по созданию необычной книжной закладки – летучей мышки. Смотрим и делаем вместе J.

Необходимые материалы:

- двухстороння бумага черного цвета;

-белая бумага;

-карандаш, клей и черный фломастер или черная гелиевая ручка.

Ход работы

1. Для создания нашей книжной закладки вырежем из черной бумаги квадрат. Расположим его на нашей рабочей поверхности так, как показано на изображении. Сложим наш квадрат так, чтобы получился треугольник.




2. Загнем углы нашего треугольника к середине, и вернем их в исходное положение – так мы наметили место будущего сгиба.




4. Верхний угол нашего треугольника загнем вниз. Обратите внимание, что загибаем мы только верхний слой нашего двухстороннего треугольника.

5. Боковые стороны нашего треугольника загнем во внутрь – смотрим на изображение. У вас получится вот такой "кармашек".




 Закладка почти готова! Осталось преобразить ее в летучую мышку.

Для этого мы вырежем из белой бумаги два небольших кружочка – это будут глазки нашей мышки.

Приклеим их на закладку и нарисуем фломастером зрачки.

Затем из белой бумаги вырежем 2 небольших треугольника – это будут зубки. И приклеим их внутри получившегося «кармашка».




Из черной бумаги вырежем 2 крылышка, приклеим их с обратной стороны нашей закладки.




Все! Наша закладка готова!



вторник, 27 октября 2020 г.

Мастер-класс по созданию книжной закладки "Гарри Поттер"

 


Предлагаем почувствовать себя волшебником и стать обладателем чудесной книжной закладки, выполненной в стилистике произведений о Гарри Поттере.  Какому факультету Хогвартса вы  симпатизируете более всего? Гриффиндору, Хаффлпаффу*, Равенкло* или, может быть, Слизерину? В любом случае каждый из вас сможет сделать книжную закладку в соответствии со своими предпочтениями J

Техника изготовления данных книжных закладок легка,  и выполнить бумажное плетение из четырех  бумажных полос сможет даже самый юный читатель.

Для изготовления закладок нам будут необходимы:

-  двухсторонняя цветная бумага желтого, синего/ голубого, зеленого, красного и черного цвета (в зависимости от выбранного факультета), а также бумага белого цвета;

 - ножницы,  карандаш, линейка и клей-карандаш.

При желании закладки можно  будет украсить символикой факультетов.

На каждую закладку нужно четыре полосы бумаги, по 2 каждого цвета факультета.

Ширина каждой полоски – 1 см;  длина = длине листа бумаги формата A4.



Цвета для книжных закладок в соответствии с выбранным факультетом:

 Для закладки Слизерина – зеленый и белый;

 *Для закладки Хаффлпаффа (Пуффендуй) – желтый и черный;

Для закладки Гриффиндора – красный и желтый;

*Для закладки Равенкло (Когтевран) – синий и белый.

 Пошаговое руководство по плетению закладок

 1. Нарежьте  4 полоски бумаги в  соответствии с цветами выбранного факультета (по две полоски каждого цвета).

2. Закрепите  2 первые полоски для плетения закладки так, как показано на изображении. Склейте две полоски одного цвета вместе, чтобы получились идеальные прямые углы. Мы начали с желтого цвета, так как это основной цвет факультета Хаффлпафф.



3. Добавьте второй цвет факультета:  возьмите контрастный цвет, в нашем случае  -  черный, и приклейте его небольшим количеством клея так, как показано на изображении.



4. Добавьте  вторую полоску черного цвета, на этот раз, закрепив ее перпендикулярно первой черной (смотрим на изображение).



5. Теперь вы готовы начать плетение.  Выполняется как пленение обычной косички. Полоски каждого цвета поочередно складываются к центру.  Для того чтобы закладка была более прочной, используйте клей для закрепления каждой полоски. Старайтесь выполнять работу аккуратно.




6.  После окончания плетения, обрежьте лишние части полосок и закрепите их клеем.





Закладка готова! Таким же образом делаются закладки других факультетов.



Закладки также можно украсить символикой, распечатав шаблон, и вырезав  и наклеив необходимый.





 

 *Названия факультетов Равенкло/Когтевран и Хаффлпафф/Пуффендуй зависят от перевода с английского языка.

 

Источник идеи для мастер-класса:

https://www.redtedart.com/easy-harry-potter-bookmarks/

 

понедельник, 26 октября 2020 г.

Час чаклунів, чудес та жахів

 


Наближається  найбільш  таємничий та містичний день в календарі – Хеловін або День усіх святих.   Свято відзначається у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Що цікаво, кожна країна робить це по-різному.

Так, наприклад, у Німеччині люди свято не уявляють без замка Франкенштейна. Саме тут відбуваються найбільш масові гуляння. Людям хочеться побачити нечисть, і саме для того в останній день жовтня в замок з'їжджаються тисячі людей. За повір'ями, саме в переддень Дня Всіх Святих привид господаря цього замку, розташованого в Дармштадті, з'являється на даху будівлі.

В Іспанії  свято відзначають не один, а цілих три дні. До того ж і називається тут свято по-своєму – День мертвих. Іспанці вірять, що в ці дні всі покійні повертаються на землю. Крім Іспанії, таке повір'я і, відповідно, подібні традиції святкування і у всіх іспаномовних країнах Латинської Америки.

У Великобританії, як таких традицій нема, тому в останній день жовтня головне їхнє заняття - виготовлення ліхтарів з гарбузів. Як і в багатьох інших європейських країнах на території яких знаходяться старовинні замки, у Великобританії є місце масового паломництва в дні Хеловіна - це форт Емхест в місті Четем. Саме тут, традиційно організовується спеціальне дійство зі спуском в підземні лабіринти замку. При цьому організатори придумують спеціальні «сюрпризи» для більшого залякування туристів, а також продумують спеціальний музичний супровід до прогулянки.

Але найкращі традиції святкування цього свята, напевно, у США і Канаді. Адже саме звідси поширилися гарбузові ліхтарі і дитяче «колядування». Свято в цих державах настільки популярне, що місцева влада завжди до кінця листопада прикрашає вулиці у відповідному стилі. Для Північної Америки Хеловін – це день маскарадів, карнавалів, тому костюми і особливо маски тут продумують заздалегідь.

У Китаї  свято називається Днем поминання предків. Звичайно, було б дивно чекати тут появи американських гарбузових ліхтарів та інших традицій «з Заходу», але все ж свічки і ліхтарі - невід'ємний атрибут китайського Хеловіна. Разом з їжею і водою вони ставляться перед фотографіями покійних предків. Навіщо це все? Найбільший народ світу таким чином вірить, що їх предки подорожують, у тому числі заходять у свій старий будинок. Ліхтар потрібен для освітлення дороги, їжа з водою – щоб «підживитися». А ввечері китайці допомагають духам предків дістатися назад, на небеса, виготовляючи для цього спеціальні паперові човни, які до вечора слід спалити. Саме з димом від цього вогню предки і зможуть повернутися назад.

Щодо України, то тут все проходить доволі скромно. Але в і нашій країні стають все більш популярними костюмовані вечірки та прикрашання оселі яскравими гарбузами.

А ми пропонуємо нашим читачам яскраву тематичну книжкову виставку з цікавою літературою. Адже погодьтеся, осінь – це чудовий час для читання містичних історій  J:

 




 




Джерело інформації про традиції святкування:

http://library.kntu.kr.ua/helouin.html

 

четверг, 15 октября 2020 г.

Особиста вигода VS громадський добробут

 

На перехресті  вулиць  Правди та Мелітопольське шосе, в Нагірній частині нашого міста встановлений пам’ятний знак «Жертвам Чорнобильської трагедії». Біля нього облаштований невеличкий сквер, де полюбляють відпочивати,  і мами з малими дітками, і  люди поважного віку, і молодь. Поряд знаходиться бібліотека, то ж місце  жваве та популярне серед мешканців району.  Більша частина скверу засаджена березами, туями, калинами,  але  є дві «лисі» галявини,  на яких  росте тільки трава і через це сквер має недоглянутий вид.

На початку цього літа наші юні читачки Вікторія та Віолетта Сущенко  разом зі своєю мамою  посадили дві маленькі туї.  Дівчата,  а також інші читачі,  мешканці найближчих будинків та робітники бібліотеки все літо дбали та доглядали за деревцями, раділи тому,  що вони прийнялись  та дали приросту цілих 15 сантиметрів, мріяли про те, яким  гарним  стане сквер через декілька років.




Нажаль, чиїсь жадібні  руки вирішили  інакше – туї були  вкрадені! І цей ганебний вчинок не тільки  позбавив  вроди сквер, а й лишив мотивації  підростаюче покоління.  Як пояснити це дітям? Чому громадський добробут мешканців цілого  району програє  особистій вигоді  однієї людини? Невже ми такі бідні духом, що маємо красти дерева з громадських скверів? Це важко зрозуміти.

Звісно, активні  мешканці  будуть продовжувати свої спроби зробити наш  сквер   затишним та квітучим.  Запрошуємо всіх небайдужих  долучитись до цієї  ініціативи.  Більш детальну інформацію можна буде отримати в бібліотеці.

 

Сім’я Сущенко,

колектив бібліотеки-філії № 5 БМЦБС.

понедельник, 12 октября 2020 г.

Європейський тиждень місцевої демократії

 

 Цього року з 12 по 16 жовтня пройде європейський тиждень місцевої демократії.

Європейський тиждень місцевої демократії є загальноєвропейським заходом, який об'єднує місцеву владу та мешканців з метою сприяння їхньому діалогу, стимулювання місцевої демократії та залучення громадян. Він координується Конгресом місцевих і регіональних влад, який є політичною асамблеєю, що складається з місцевих та регіональних обраних представників 47 країн-членів Ради Європи.

Радою Європи на початку кожного року визначається провідна ідея/тематика для заходів ЄТМД. Основна тема у 2020 році – «Місцева демократія: розбудова довіри».

Проведення таких заходів має посилити розуміння того, що місцева демократія є загальною європейською цінністю та повинна спиратися на кращі досягнення та практики в галузі управління та демократії.

Пропонуємо ознайомитися з виданнями Ради Європи, з питань Освіти для демократичного громадянства та Освіти прав людини: