среда, 18 августа 2021 г.

Яблучний Спас та "яблучні" книги

 

19 серпня православні християни святкують другий Яблучний Спас. Це свято має також назву - Преображення Христове, Горохів день, Перші Осеніни, Осеніни і Свято перших плодів.



У східних слов'ян лише з Яблучного Спаса дозволялося їсти яблука і страви з плодів нового врожаю. У цей день вони освячуються в церкві. Вважається, що яблука в цей день мають особливу магічну силу, здатної до зцілення. Існувало повір'я, що перед тим, як з'їсти освячене яблуко, потрібно згадати заповітне бажання і сказати: «Що надумано - збудеться, що збудеться - не мінується».

Історія свята

На свято Яблучного Спаса люди вшановують Ісуса Христа. Яблучний Спас називають також Спасом на горі. 19 серпня, за 40 днів до розп'яття Христа, Ісус і три його учня (Петро, ​​Іван та Яків) піднялися на гору Фавор. Саме тут Спаситель отримав знак і дізнався, що він помре мученицькою смертю на хресті в ім'я порятунку людей, а пізніше воскресне. Спустившись з гори, Ісус велів збирати яблука, щоб освятити їх у церкві.

 

Приказки та прикмети

- Який другий Спас, такий і січень.

- Який день на другий Спас, така і Покрова.

- Сухий день віщує суху осінь, мокрий - мокру, а ясний - сувору зиму. 

Напередодні свята Преображення Господнього або Яблучного Спаса ми підготували для вас невелику добірку книг назви яких пов'язані з цим корисним і смачним фруктом:

 


 І.О. Бунін «Антонівські яблука»

Яскравий зразок ліричної прози початку XX століття. Автор-оповідач згадує своє недавнє минуле, життя в маєтку, пронизане «тонким ароматом опалого листя і запахом антонівських яблук», яке дарувало маленькі домашні радості. Читач, занурюючись в атмосферу дворянського провінційного життя, відчуває щемливу смуток від безповоротність минулих часів.

Р. Бредбері «Золоті яблука сонця»

У цьому збірнику оповідань письменник вперше дозволяє собі відійти від наукової фантастики, публікуючи реалістичні історії, казки і детективи, а фантастичні розповіді зводить до замальовок. Відмінна книга, в якій видно всі грані Бредбері-прозаїка.

Д. Голсуорсі «Цвіт яблуні»

Перше кохання для Меган, героїні новели, виявилася останнім. Дівчина не змогла пережити зраду коханої людини і пішла з життя. Страшна розв'язка любовної історії наздоганяє винуватця події в зрілому віці: «Що ж я зробив поганого?» - задається питанням респектабельний, добропорядний пан і не знаходить відповіді ...

Д. Рубіна «Яблука з саду Шліцбутера»

Це одне з найскладніших оповідань популярної письменниці, дуже багате на порівняння і метафори. Його дія відбувається одночасно в чотирьох часах. У роки війни, про які автор знає лише з розповідей старших, в дитячі роки життя автора, в недалекому минулому часів «застою» і в сучасному періоді повальної гласності.



Анна Берсенєва «Яблука з чужого раю»

Сім'я Єрмолових виглядає в очах людей щасливою: чоловік успішно займається бізнесом, дружина видає журнал з мистецтва, син вчиться... Але самі Єрмолови не вважають, що живуть в раю. Свій 40-річний ювілей Анна Єрмолова зустрічає з гірким почуттям – у чоловіка давно є інша сім'я, в якій росте дочка.

Наріне Абгарян «З неба впали три яблука»

Історія одного маленького села, загубленого високо в горах, і його нечисленних мешканців, кожен з яких трошки дивак, трошки буркотун і в кожному з яких таяться справжні скарби духу.

Дж. Керролл «Білі яблука»

 Невтомний бабій Вінсент Етріх помер. Але повернутий до життя ангелами-охоронцями – ангелами і в прямому сенсі, і в переносному – в образі двох прекрасних жінок, щоб захистити від сил Хаосу свого ще не народженого сина, якому судилося відновити світову гармонію. Але в першу чергу Етріх повинен згадати обставини власної смерті ...



Ольга Завелевіч »Яблука для Білосніжки»

 Іноді питань так багато, що навіть досвідченому інспектору поліції здається, що відповісти на них неможливо. Що пов'язує альпійську гірську стежку і похмурий будиночок на одній з вузьких вуличок старого Тель-Авіва? Хто отруїв сучасну Білосніжку? Що приховує на допитах «принц-рятівник»? І найголовніше: хто ж стоїть за кривавої інтерпретацією старої казки?

Вадим Зеланд «Яблука падають в небо»

  Управління реальністю: невже таке можливо? Ті, хто випробував Трансерфінг на своєму досвіді, з подивом розповідають, як їхні думки незбагненним чином матеріалізуються, а навколишня дійсність буквально на очах змінює свій вигляд. Як це не дивно, тут немає ніякої містики - все реально. Тому, перевіряючи прочитане на практиці, тримайтеся міцно на землі, щоб не впасти в небо від подиву і захвату.

Для дітей та підлітків



Герберт Уеллс «Яблуко»

Молодому чоловікові, який тільки що витримав випробування при Лондонському університеті і їде, щоб зайняти місце молодшого помічника в початковій школі в Холмвуде, в руки випадково потрапляє Яблуко з Древа пізнання ...

Валентин Тублін «Золоті яблука Гесперид»

Занурюючи свого героя і читача в світ гомерівської Стародавньої Греції, автор показує, що з давніх часів талановитим відкриттям передувала та ж жага подвигу, знання і творчості, яка живе в душі самих звичайних хлопців.

Ян Льоф «Яблуко»

Книга відомого шведського письменника і художника Яна Лефа, володаря багатьох престижних нагород в області дитячої літератури, в тому числі премій імені Астрід Ліндгрен і Сельми Лагерлеф. Дотепна і повчальна історія про те, як один хитрий продавець фруктів вирішив обдурити простодушного покупця і підсунув йому пластмасове яблуко замість справжнього.

Ненсі Фармер «Земля срібних яблук»

Джеку тепер тринадцять, і, за звичаями жителів Скандинавії, він вважається дорослим чоловіком. Ну а якщо тобі тринадцять і ти вже дорослий чоловік, значить, саме час відправлятися в нову подорож. На цей раз шлях лежить в Ельфландію, Землю Срібних Яблук, єдине місце на світі, де час завмер нерухомо. Потрапити туди дуже важко, дорога тягнеться під землею, а підступні підземні мешканці хитромудріші наземних. Але Джек не падає духом, він пам'ятає повчання Олафа ...

Мира Лобе «Бабуся на яблуні» (збірник)

Мира Лобе – австрійська письменниця, відома не тільки у себе на батьківщині, але і далеко за її межами. Її чудові вірші, повісті і казки змушують юних читачів посміхатися і сумувати, співпереживати головним, героям, вчать бути справедливими і чесними. За внесок в дитячу літературу письменниця нагороджена Австрійської державної премією і премією р Відня.

Джерела:

https://alisa2002marina.blogspot.com/2017/10/blog-post_28.html

http://ebraika.ru/2016/10/yablochnye-knigi/

https://www.livelib.ru/

https://ru.calameo.com/read/002112253add09279527b

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D1%81

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий