четверг, 29 ноября 2012 г.

СНІД: людство під загрозою / веб-огляд


1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом, метою якого є підвищення обізнаності про цю інфекцію та демонстрування міжнародної солідарності перед обличчям пандемії. 1 грудня назвали Міжнародним днем боротьби зі СНІДом за ініціативою Генеральної асамблеї ООН у 1988 році.

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням. Під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я діє міжнародна медична організація AIDS Care Education and Training з метою профілактики і турботи про людей хворих на СНІД у різних країнах Європи, Африки, Азії, Америки й Австралії. 1 грудня з 1988 року відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Впродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. Джерело інфекції — безпосередній носій ВІЛу. Зараження можливе при:


ВІЛ не передається через поцілунок, спільному користуванні туалетом або ванною, посуду, при рукостисканні, через укуси комах.



Яка різниця між ВІЛ та СНІД?

ВІЛ означає Вірус Імунодефіциту людини. Цей вірус є причиною СНІДу. Іноді ВІЛ називають "вірусом СНІДу". СНІД означає Синдром Набутого Імунодефіциту, вірус проникає в організм людини і руйнує його імунну систему. Імунна система є частиною людського організму, що допомагає нам боротися з інфекціями і хворобами. СНІД є синдромом. Іншими словами, це сполучення захворювань та симптомів. Людина, заражена ВІЛ, може прожити довгі роки, перш ніж цей вірус призведе до СНІДу. Ця схема ілюструє різницю між ВІЛ і СНІД. Після того, як вірус попадає в організм людини, проходить близько трьох місяців, і в організмі з'являються антитіла до ВІЛ, які можна знайти за допомогою тестів. ВІЛ поступово послабляє імунну систему, опір організму інфекції стає настільки слабким, що в організм легко проникає цілий ряд інших інфекцій, що викликають різні захворювання і погіршують стан здоров'я людини.



Що треба знати про СНІД?

Заболевание развивается медленно, в течение нескольких лет единственным признаком болезни может быть увеличение лимфатических узлов. Затем начинаются подъём температуры, длительные расстройства кишечника, потливость, похудание. В дальнейшем возникают воспаления лёгких, гнойничковые и герпетические поражения кожи, сепсис (заражение крови), злокачественные опухоли, преимущественно кожи. Всё это приводит к смерти больного. Диагноз СПИДа может установить только врач.



Профілактика захворювання на ВІЛ / СНІД

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв'язку з цим, необхідно: приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців; уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування.



Молодь та СНІД: серйозний погляд

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ інфікованими є понад 1% населення країни. ВІЛ-інфекція - захворювання, яке ослаблює імунітет людини - вражає переважно молодих людей віком від 18 до 27 років. Головними чинниками розповсюдження ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. На сайті також можна переглянути відеоролик, присвячений проблемі СНІДу та ВІЛ



Сервер Міністерства охорони здоров'я України.

 На ньому представлена інформація про реалізацію державної політики у сферах охорони здоров'я та благополуччя населення. Висвітлюються останні новини у сфері охорони здоров'я, нормативно-правові акти. Окремо приділено увагу актуальним проблемам, ВІЛ/СНІДу.



ЦЕ ОБОВ'ЯЗКОВО ТРЕБА ЗНАТИ

10 основних фактів, які молодь має знати про ВІЛ/СНІД



Україна проти СНІДу

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання. Під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я діє міжнародна медична організація AIDS Care Education and Training з метою профілактики і турботи про людей хворих на СНІД у різних країнах Європи, Африки, Азії, Америки й Австралії.



СНІД, ВІЛ – «Чума ХХ століття»

Скільки про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує тільки не поруч  з нами  – не в нашому місті чи селі, не в нашій області, не в нашій країні. Проте статистика річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований. За даними ООН, щороку СНІД – «чума ХХ століття » забирає життя 5 млн. осіб. Зараз на планеті біля 150 млн. інфікованих. Це тільки офіційна статистика. Україна входить в пятірку у світі за темпами поширення цієї хвороби. Зараз за офіційною статистикою, ВІЛ та СНІД інфікованих в Україні біля 200 тис. осіб. Абсолютна більшість інфікованих ВІЛ особи віком 20 – 39 років. ВІЛ, як інші віруси, наприклад, грипу, герпесу, – дуже малий мікроорганізм, який не можна побачити за допомогою звичайного мікроскопу.



Про СНІД та наркоманію

Як свідчить статистика, в країні йде невпинний процес поширення наркоманії серед неповнолітніх і розповсюдження СНІДу. З початку 90-х років в Україні число наркозалежних щорічно збільшується на 10-12%, з цього числа на дорослих приходиться тільки 27%, тоді як на підлітків – 60%, а на дітей у віці від 11 до 14 років – 13%. Тому виникає нагальна потреба в розгортанні широкої роз’яснювальної та профілактичної роботи серед підростаючого поколін­ня.


Показники поширення СНІДу в Україні у 2012-2012 роках.

суббота, 24 ноября 2012 г.

Известные земляки - В.Ф. Портянко


Владимир Филиппович Портянко (1911-1990)

Владимир Филиппович Портянко родился 23 декабря 1911 года в деревне Романовка Казанского района Кировоградской области. Окончил семилетнюю школу, затем профессиональную сельскохозяйственную школу в г. Кривой Рог.

 В 1929 год поступил в Днепропетровский институт народного образования, где до 1933 года учился на агробиологическом факультете. После окончания института работал на Днепропетровской агробиостанции.

С 1936 года В.Ф. Портянко – аспирант Днепропетровского университета кафедры физиологии растений. В мае 1939 года им защищена кандидатская диссертация «Стадийное развитие проса и других культур».

В сентябре 1939 года Владимир Филиппович приезжает в бердянский учительский институт, работает заведующим кафедрой, деканом природно-географического факультета. В послевоенные годы В.Ф. Портянко занимает должность заместителя директора по учебной и научной части. В связи с переводом природно-географического факультета в г. Мелитополь в 1953 году переезжает туда, где работает до 1959 года.

В 1960 году В.Ф. Портянко возвращается в бердянский педагогический институт, которому посвящает всю свою жизнь.

В 1964 году защищает  докторскую диссертацию на тему «Происхождение и биологические особенности развития кукурузы», ему присуждается ученая степень доктора биологических наук, а в 1965 году В.Ф. Портянко присвоено ученое звание профессора по кафедре «Педагогика и методика начального образования».

За период научных исследований В.Ф. Портянко опубликовал более 100 работ в центральных и республиканских изданиях. Его научные труды и практическая деятельность на опытных участках и полях способствовали решению проблем выведения новых гибридных форм кукурузы – холодостойких, с высоким содержанием белка. Разработка темы кукурузы  была делом всей жизни ученого. Даже во дворе дома по ул. К.Маркса Владимир Филиппович находил место для выращивания и наблюдений за этой культурой.

Ученый никогда не успокаивался на достигнутом, занимаясь целым комплексом проблем. Изучал корневое питание растений, влияние Азовского моря на урожай озимой пшеницы и др.

Имя В.Ф. Портянко было известно не только в нашей стране, но и в научных кругах США, Франции, Бразилии и других стран. До последнего дня жизни работал он в пединституте, воспитывал молодых педагогов.

По стопам отца пошли его дочери, Валентина и Александра – кандидаты биологических наук.

Профессор В.Ф. Портянко был зачинателем общественного природоохранного движения в нашем городе, являлся председателем Бердянского отдела Географического общества СССР, заведовал секцией природы Совета краеведческого музея, был активным членом Украинского общества охраны природы.

Много внимания ученый уделял заповедному делу. Результатом его огромных усилий было присвоение статуса заповедника Дальним Макортам.

В. Портянко долгие годы тесно сотрудничал с Бердянским краеведческим музеем, участвовал во всех научно-природоведческих экспедициях коллектива музея. Его богатый опыт издания нашли отражения в издательской деятельности:

«Фенологический календарь природы города Бердянска», 1980

Краеведческие очерки «Природы доброе лицо», 1986

«Бердянская коса. Природа. Хозяйственное освоение. Охрана», 1988.

«Степь как она есть», 2011 (Книга, неизданная при жизни, была опубликована при содействии Бердянского краеведческого музея к 100-летию со дня рождения автора).

 

Владимир Филиппович Портянко прожил активную плодотворную жизнь ученого, педагога и краеведа. Несмотря на высокие ученые звания, всегда оставался скромным, непритязательным человеком.

5 февраля 1990 года В.Ф. Портянко ушел из жизни после тяжелой болезни.

Те, кто знал Владимира Филипповича, всегда будут помнить человека, который все отдавал людям и никогда не жаловался на судьбу.

 

 

Почтим память жертв Голодомора 1932-1933 годов


В эти дни украинцы всего мира и просто люди доброй воли склоняют головы в память о жертвах Голодомора в Украине 1932-1933 годов.


Искусственно созданный сталинским режимом голод должен был поставить на колени свободолюбивую нацию. От нехватки продуктов питания люди вымирали целыми семьями и даже селами. Выжившие в жестоких жерновах истории только через время смогли поведать всем
 о той страшной трагедии.

Украина отмечает День памяти жертв Голодомора с 1998 года. Страна обратилась к мировому сообществу, чтобы голодомор был признан геноцидом по отношению к украинскому народу. Но касательно этого и по сей день идут дебаты. Ведь от голода тогда умирали люди и в Поволжье, и в Беларуси, и на Урале.
 

Смотрите также:

 


 


 


 


 


 


 
Про Голодомор 1932-1933 годов в Украине

Календарь знаменательных дат и событий на декабрь 2012


 
1

- Всемирный день борьбы со СПИДом

2

 
-  Между народный день борьбы за отмену рабства

3

 
- Международный день инвалидов
-
 290 лет со дня рождения Г.  С. Сковороды  (1722–1794),  украинского просветителя- гуманиста, философа, поэта, музыканта 

5

- Международный день волонтеров
6

-  День Вооруженных Сил Украины

7

 
- День  памяти Святой великомученицы Екатерины
-
 Международный день гражданской авиации
- День
местного самоуправления

9

 
- День
благотворительности

10

 
-  Международный день прав человека

11

 
- Международный день гор

12

 
-
 125 лет со дня рождения А.И. Назаревского (1887–1977), украинского литературоведа, библиографа
- 75
лет со дня рождения А.С. Вусыка  (1937), украинского писателя

13

 
- День  памяти Святого Апостола Андрея Первозванного пам’яті Святого Апостола Андрея Первозванного

14

 

- День чествования  участников ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС

17

 
- День  памяти Святой  Великомученицы Варвары

18


- 120
 лет со дня рождения Н.  Г.  Кулиша (1892–1937), украинского драматурга

19

 
- День памяти Николая Чудотворца
20

 
- Международный день солидарности людей
- День
милиции

27

 
- 180 лет со дня рождения П.М. Третьякова  (1832–1898),  культурного деятеля  (основатель Третьяковской галереи)

30

 
-  100 лет со дня рождения А.К. Совы (1912–1994),  украинского актера, мастера художественного слова


 

четверг, 22 ноября 2012 г.

Реалізація соціальних ініціатив Президента в Запорізькій області


З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України в  області реалізується програма зайнятості населення Запорізької області на 2012-2014 роки, якою передбачено: сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць; проведення спільної з територіальними органами центральних органів виконавчої влади роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення, а також пропагандистської та роз’яснювальної компанії серед населення щодо обмеженості соціально-трудового захисту при відсутності належного оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками відповідно до чинного законодавства; забезпечення соціального захисту громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, вирішення питань професійної реабілітації та працевлаштування осіб з обмеженими фізичними та розумовими можливостями.

В рамках соціального діалогу в червні 2012 року  підписано Обласну тристоронню угоду між обласною державною адміністрацією, обласною федерацією роботодавців та обласною радою профспілок про зайнятість та робочі місця.

Питання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, зокрема, інвалідів, знайшли відображення в проекті обласної програми щодо виконання завдань і заходів Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року. Цей проект документа буде винесено на розгляд чергової сесії Запорізької обласної ради.

Проблема легалізації трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати є нагальною для облдержадміністрації.

Заходами плану передбачено проведення роботи з інформування населення області про види соціальних послуг, працюють «соціальні офіси».

В області функціонують 25 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які обслуговують близько 30 тис. громадян похилого віку, інвалідів, громадян, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

В області забезпечується розбудова єдиного інформаційного простору системи освіти та впровадження в навчальний процес інформаційно-комп’ютерних технологій.

Питання реалізації соціальних ініціатив Президента України знаходяться на постійному  контролі облдержадміністрації.

Щоб детальніше ознайомитись з інформацією, що стосується реалізації соціальних ініціатив Президента України в Запорізькій області, пропонуємо вам переглянути посилання в мережі Інтернет: