четверг, 4 мая 2017 г.

Вечір пам'яті до Дня Перемоги


Ратний подвиг батьків, дідів і прадідів у Другій світовій війні ніколи не може бути забутим. Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. їхні груди вкриті медалями, на скронях – сивина. Але вони пам'ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати.
Вечір пам'яті до Дня Перемоги – це лише часточка великої данини пошани полеглим у роки війни і тим, хто зумів пережити всі біди та  злигодні воєнних років. У бібліотеці-філії № 5 для учнів ЗОШ № 5 відбулася  зустріч з учасником бойових дій, інвалідом війни Завальнюком Миколою Антоновичем. Працівники бібліотеки розповіли про важкі  воєнні роки в історії нашої країни, про людей, які кували Перемогу на фронтах Другої світової війни і в тилу. Звучали поетичні рядки у виконанні школярів про горе і сльози, про мужність і стійкість, про подвиг і перемогу. А Микола Антонович поділився з дітьми своїми бойовими історіями. Діти з великим інтересом слухали розповідь ветерана, ставили запитання, і, звичайно ж, висловили найщиріші слова вдячності за великий подвиг.

Вечір супроводжувався демонстрацією відео-презентацій  про бердянців, які  були нагороджені вищою ступеню відзнаки  за здійснення подвигу під час бойових дій, а також про концентраційні табори, які є незаперечним доказом злочинів фашистів.
До уваги читачів бібліотеки також була підготовлена книжкова виставка, що розповідає історію Другої світової.

Гості та працівники бібліотеки заходу щиро привітали Завальнюка М.А. з прийдешнім  святом, побажали міцного здоров’я та довгих років життя.
Слід зазначити, що бібліотека кожного року проводить заходи до Дня Перемоги, гостями яких є ветерани та учні ЗОШ № 5 та ЗОШ № 3. На одному з таких вечорів учні 5-ї загальноосвітньої школи познайомилися з А.М. Лєньковою. Ця подія справила незабутнє враження на дітей, і тепер вже дорослі школярі, цьогорічні випускники, разом зі своєю першою вчителькою Іриною Володимирівною Горобій та її теперішніми вихованцями, вирішили посадити дерево на честь Антоніни Миронівни та всіх учасників бойових дій, а також учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Почесну місію доручили Проценко Костянтину та ветерану Другої світової Завальнюку Миколі Антоновичу.

Тож тепер сквер біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської трагедії» буде радувати містян і ще одним деревцем.

Комментариев нет:

Отправить комментарий