понедельник, 10 марта 2014 г.

Нові надходження

Іваничук Р.І.
 Торговиця: роман / Роман Іваничук. – Х.: Фоліо, 2013. – 220 с.

Писати романи про історію України – це справа насправді титанічна, бо наша історія – це роки й століття, коли ми, українці, не знали, що таке правдива інформація про рідну державу. Та відомого майстра української історичної літератури Романа Іваничука (нар. 1929 р.) не лякають труднощі, бо він знає, що головне завдання письменника – розповідати правду. Саме так він і робить у своїх творах. У новій книзі Романа Іваничука розкрито історію того, що пережило покоління автора від 30-х років минулого століття під час польської та радянської окупацій, розказано про здобуття довгожданої Незалежності. Описано духовне й політичне життя маленького містечка Коломия. Герої твору – українці, що одружувалися чи «водилися» з поляками або євреями. Книга просякнута коломийською колоритністю. Автор зобразив «живі» діалоги, правдиві ситуації, що дає змогу читачам дізнатися, «як то воно було тоді жити».
Чемерис В.Л.
Смерть Атея: роман. Оповідання / Валентин Чемерис. – Х.: БІБКОЛЕКТОР, 2013. – 380 с.
«Атей, який воював з Філіппом, сином Амінти, мабуть, був господарем усіх тутешніх варварів»,  – так писав грецький історик Страбон. А інший історик, римлянин Помпей Трог, зазначав, що Атей «на рівних вів переговори з Філіппом Македонським». Зі слів поважних істориків ми знаємо, що скіфський цар Атей, який жив у IV столітті до н.е., був людиною, якнайменше, неординарною. І дійсно, саме при ньому Скіфія досягла піку своєї могутності. Військо Атея було непереможним, нігто не міг встояти на його шляху. Про цю людину, про те, як жили ніші далекі предки – скіфи, розповідає у своєму романі відомий український письменник Валентин Чемерис.

Чемерис В.Л.
Ордер на любов. Місто коханців на Кара-денізі. Засвіт встали козаченьки…: Роман і повісті / Валентин Чемерис. – Х.: БІБКОЛЕКТОР, 2013. – 444 с.

Що може бути цікавішім за її величність історію? Тільки історія, про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис (нар. 1936) – відомий український письменник, автор багатьох історичних та фантастичних романів і оповідань, лауреат літературних премій.
Роман «Ордер на любов» розповідає про часи загибелі українського січового козацтва і матері їхньої Запорозької Січі. На тіл сповнених пригодами подій, що визначили долю України, розгортається історія кохання запорожця Тараса й Оксани. До збірки також увійшли дві повісті – «Місто коханців на Кара-денізі» та «Засвіт встали козаченьки…».
Чемерис В.Л.
Генерали імперії: Історичні романи / Валентин Чемерис. – Х.: БІБКОЛЕКТОР, 2013. – 380 с.

Петро Дорофійович Дорошенко і Карл Густав Маннергейм… Що спільно між ними, чому відомий український письменник Валентин Чемерис з’єднав розповідь про долю цих двох історичних постатей в одну книжку? Один жив у ХVІІ столітті, а другий – більш ніж на два століття пізніше, один був українцем, а другий – фіном. Але якщо придивитися уважніше, то спільного в українського гетьмана та національного героя фінів багато. Вони певний час служили імперії, вони обидва домоглися високих чинів у неї. Але і у Дорошенко, і у Маннергейма було в серці щось, перед чим не спроможні встояти ані чини, ані імперії. Це «щось» - любов до Батькивщини. Саме заради цього і Дорошенко, і Маннергейм кинули виклик імперії, саме цьому вони присвятили своє життя.
Реабілітовані історією. Запорізька область. Книга шоста / Обл. ред. кол. Запоріжжя: Дніпровський металург, 2013. – 484 с.

У цій книзі опубліковані дані про майже 2000 репресованих наших земляків-запорожців.
Твоє майбутнє – земля за порогами / Запорізька обл. держ. Адміністрація. – Запоріжжя: Дніпровський металург, 2013. – 262 с.

У цьому виданні надана інформація про стан навколишнього природного середовища в Запорізькій області. Читачі можуть ознайомитися з досить повною характеристикою природних умов на території  Запорозького краю.
Чекаємо на Вас!
Комментариев нет:

Отправить комментарий